Informační portál sportovních a rozvojových aktivit
na Valašsku - Horním Vsacku

 
Cykloturistika
Turistika
Letní sporty
Zimní sporty
Kultura
Ostatní informace
 

POČASÍ

Numerická předpoveď počasí
na Valašsku pro následující
čtyři dny.

 

+ KOMPLETNÍ INFORMACE O POČASÍ

Rozvojové partnerství v cestovním ruchu v oblasti Hornovsacka - marketingové aktivity

V květnu 2008 byl ukončen projekt „Rozvojové partnerství v cestovním ruchu v oblasti Hornovsacka“, který trval od února 2006.

V průběhu druhé etapy pracovala pracovní skupina ( R.Kalabus, M.Cimala, J.Kocurek, J.Křenková, I.Levč, V.Vozecká, ČSOP Salamandr-V.Bajer, ČSAD Vsetín-M.Žamboch) na tvorbě propagačních materiálů mikroregionu. Bylo vypracováno 9 balíčků turistických atraktivit a následně byly první 3 tématické balíčky (Valašsko-Horní Vsacko, Zimní vyžití na Valašsku, Vodní plochy Valašska) vydány tiskem v počtu 5 600 ks od každého. Mimo jiné byla vydána publikace (5 000 ks) a skládačka (10 000 ks) turistické propagace obce Hovězí v rámci jejího začlenění do tradičních destinací cestovního ruchu v mikroregionu. Byla také domluvena společná grafická úprava pohledových stran vnějších plášťů budov, ve kterých se nachází informační centra mikroregionu. První úprava byla použita ve Vsetíně a ve třetí etapě bylo pokračováno ve zbývajících obcích (Nový Hrozenkov, Karolinka, Velké Karlovice).

V rámci marketingových aktivit došlo v průběhu třetí etapy k realizaci polepů logy mikroregionu s důrazem na www stránky regionu na autobus ČSAD Vsetín na dálkové lince Vsetín-Brno. Dále bylo vyrobeno a nainstalováno 6 poutačů na informační centra umístěné na sloupy veřejného osvětlení: Karolinka 1 ks, Velké Karlovice 3 ks, Nový Hrozenkov 2 ks. Z tištěných materiálů bylo vyrobeno dalších 15 000 ks skládaček zážitkových balíčků v těchto tématických okruzích: Valašsko-Horní Vsacko příroda(zpracovatel-ČSOP Salamandr, Rožnov.p.R.), Valašsko-Horní Vsacko architektura, Valašsko-Horní Vsacko-cyklotrasy a proběhl dotisk již dříve vydaných balíčků v počtu 6 000 ks.

V rámci IV.etapy došlo ke dvěma medializacím, byla zadána tištěná inzerce v časopise Módní Trendy, z důvodů jeho umístění v místech, kde je jakási čekací doba čtenáře na splněné služby ( lékařské ordinace, kadeřnické služby…). Tento časopis vyšel v nákladu několik desítek tisíc kusů. Druhým materiálem, který vyšel v rámci Obchodního magazínu Mladé Fronty Dnes jsme chtěli oslovit skupinu manažerů, kteří jsou zdrojem větší útraty v regionu. Další propagace se uskutečnila díky pozitivním dozvukům ve třetí etapě organizované Cyklokonferenci v největším cyklistickém časopise Velo, a to hned ve dvou po sobě jdoucích číslech. Bylo vyrobeno 400 ks  lentikulárních pohlednic mikroregionu, byly vydány zbývající tématické balíčky-Osobnosti Valašska (5 000k ks), Skály Valašska (5 000 ks), Portáši a zbojníci (5 000ks).

 

V průběhu V.etapy došlo k medializaci mikroregionu Valašsko-Horní Vsacko v Olomouckém týdeníku, který vyšel v počtu 15 000 ks a v časopise lesníků a přátel lesa Lesu zdar ( 3/08).  První akcí, která byla vytipována a podpořena marketingově z projektu Rozvojové partnerství v cestovním ruchu byla dálkový běžkařský závod klasickou technikou „Karlovská padesátka“. Jednalo se o výrobu a umístění velkoplošného poutače na akci na místě příjezdu do Velkých Karlovic. Druhou akcí, jedinou letní akcí byla vytipována nová aktivita, kterou později organizační výbor nazval jako Dny horské cyklistiky na Valašsku. I v tomto případě byl vyroben velkoplošný poutač, který je umístěn na stejném místě, jako byla prezentována Karlovská padesátka. Akce „Dny horské cyklistiky na Valašsku“, byla prezentována v cyklistickém buletinu největšího moravského MTB maratonu ŠELA MARATON (počet ks 2500). Dalším marketingovým krokem bylo polepení vozidla PEUGEOT BOXER společnosti Obce Servis s.r.o., které je v trvalém užívání lidového hudebního seskupení Polančanka. Vozidlo je na základě partnerské dohody mezi Valašskem – Horním Vsackem a Obce Servis s.r.o. k dispozici k přepravě osob a nákladů působících v rámci Valašska – Horního Vsacka. Projektový manažer se také účastnil prezentací mikroregionu na Dnech Východní Moravy v Informačním centru Czechtourism na Staroměstském náměstí v Praze 4.3.2008. Pro tuto příležitost byl vyroben panel, který bude dlouhodobě používán na akcích pořádaných sdružením.

 

Fotogalerie (4)

 
 
 
 
 

PARTNEŘI

  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
 

    © 2005 - 2014 veškerá práva vyhrazena
Sdružení Valašsko-Horní Vsacko