Informační portál sportovních a rozvojových aktivit
na Valašsku - Horním Vsacku

 
Cykloturistika
Turistika
Letní sporty
Zimní sporty
Kultura
Ostatní informace
 

POČASÍ

Numerická předpoveď počasí
na Valašsku pro následující
čtyři dny.

 

+ KOMPLETNÍ INFORMACE O POČASÍ

Sappada 2008

Hlavními trumfy Valašska – Horního Vsacka jsou Pietro Piller Kottrer a Silvio Fauner.

Není tomu tak dávno, co jsme informovali o připravované spolupráci Sdružení Valašsko – Horní Vsacko s Italskými reprezentanty v běžkařském sportu. Tato spolupráce již má první smluvní výstup. „Náš mikroregion se začal před šesti lety téměř prioritně zabývat rozvojem cestovního ruchu“, říká místopředseda ambiciozního sdružení obcí a měst na horním toku Vsetínské Bečvy a starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík. „Dohodou s italskou stranou  jsme se tomuto cíli opět přiblížili“. V sobotu 12.7.se podařilo Valašsku – Hornímu Vsacku uzavřít smlouvu o partnerství a spolupráci s italským horským střediskem Sappada. Toto středisko se nachází v nádherné části jižního Tyrolska a je specifické tím, že je zaměřeno na vyžití rodin s dětmi (největší dětský zimní park v Evropě) a především na běžkařské lyžování. Jejími obyvateli jsou takové osobnosti světového sportu jako Maurilio de Zolt, Pietro Piller Kottrer, Silvio Fauner. Právě poslední dvě jména budou úzce spojeny s propagací regionu Valašska - Horního Vsacka, jako destinace zaslíbené běžkařskému lyžování. „Když jsme celou aktivitu rozjížděli, ani jsme nečekali, že by mohla překročit naše očekávání“, dodává Roman Kalabus, manažer Horního Vsacka. Mimo marketingové propagace by se italští sportovci měli podílet na organizaci Karlovské padesátky tak, aby mohla být v horizontu tří let zařazena do FIS kalendáře. Tato akce by také měla být podpořena účastí některých italských sportovců. „Silvio Fauner je v současnosti šéf sekce běžkařského lyžování italského lyžařského svazu a má v kompetenci všechny věkové kategorie lyžařů na úrovni reprezentace“ doplňuje Koňařík a dodává: „podařilo se nám předat poukazy pro reprezentaci Itálie na soustředění v naší oblasti. Silvio se k nám chystá v průběhu prázdnin přijet, abychom mohli doladit další činnosti.“ Tou by mohla být i spolupráce při návrhu a projekci dalších nových tratí na Horním Vsacku.

Aktivitu sdružení pozitivně hodnotí i radní zlínského kraje pro cestovní ruch Jindřich Ondruš. „Již při návštěvě Sappaďanů na Valašsku v loňském roce jsem byl potěšen, že spolupráce obou stran nabírá skutečné reálné formy spolupráce. Tyto osobnosti nám mohou pomoci zviditelnit celý Zlínský kraj.“ Podporu těchto aktivit právě ze strany kraje vnímá radní jako potřebnou: „Ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy jsme připravení Valachům jejich záměry podpořit“.

Celou věc se podařilo rozjet díky aktivní spolupráci mikroregionu s koordinátorkou zastoupení Zlínského kraje v Bruselu Martinou Dlabajovou.

 

Fotogalerie (6)

 
 
 
 
 

PARTNEŘI

  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
 

    © 2005 - 2014 veškerá práva vyhrazena
Sdružení Valašsko-Horní Vsacko