Informační portál sportovních a rozvojových aktivit
na Valašsku - Horním Vsacku

 
Cykloturistika
Turistika
Letní sporty
Zimní sporty
Kultura
Ostatní informace

Zimní sporty

Valašsko žije sportem i v zimě

Valašsko - Horní Vsacko je oblíbenou destinací i pro vyznavače zimních sportů. V regionu se nachází velké množství lyžařských areálů s různou obtížností sjezdovek, takže si zde přijdou na své také milovníci sjezdového lyžování. Na území vymezeném podkovou masivu hor Vsetínských Beskyd a Javorníků je v zimním období udržováno více než 150 kilometrů tras pro běžkaře. Na své si přijdou jak milovníci klasického stylu, tak bruslaři. 

Hlavním centrem běžeckého lyžování jsou Velké Karlovice, kde se hřebeny zmíněných hor spojují do tzv. Velké podkovy. Hřebeny a svahy v srdci Beskydských hor v zimě nabízí upravené sjezdové tratě a také nespočet kilometrů značených běžeckých a turistických tratí s různými stupni obtížnosti. Dvě desítky hotelů, pensionů a restaurací jsou schopny nabídnout své kvalitní ubytovací kapacity, služby a pohostinnost. O tom, že jsou zde stopy a lyžařská atmosféra naprosto skvělé svědčí oblíbenost lyžařského maratonu "Karlovská padesátka", která se dlouhodobě řadí v České republice z hlediska návštěvnosti, kvality tratí a bezchybné organizace, hned za světově proslulou Jizerskou padesátku.

Dalším významným centrem běžeckého lyžování je Nordic ski centrum na Vsackém Cábu. Ten je zároveň nejvyšším katastrálním místem správního centra Valašska, města Vsetína. Tři stávající XC okruhy navazují na tratě udržované na katastru obce Valašská Bystřice a na své si přijdou všichni milovníci tohoto sportu, ať začátečníci či pokročilí.

Nově etablovanou destinací na mapě Skiregionu Valašsko jsou tratě v obci Zděchov. Ty přecházejí do sousedního Hornolidečska a díky jedinečné poloze obce, se z ní můžete vydat na běžkách sledovat třeba panorama Pulčínských skal a také zde velmi známé ledopády. Každoročně se zde také koná Zděchovská 30.

Celá oblast je propojena udržovanými stopami především po vyhlášených hřebenovkách. Ze Vsetína přes Vsacký Cáb, dále na Valašský Olymp – Soláň, na Vysokou a Bumbálku, kde Vsetínské Beskydy střídají nádherné Javorníky. Po těch přes Kasárna až na Kohútku. Komu toto nestačí, může na Kasárnách vyzkoušet stopy upravované Slovenskými partnery, které vedou po hřebeni přes Jakubovský vrch až Rieky.

Při dobrých sněhových podmínkách je hojně využívána i upravovaná stopa kolem řeky Vsetínské Bečvy.

 
 
 

PARTNEŘI

  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
  • SVHV
 

    © 2005 - 2014 veškerá práva vyhrazena
Sdružení Valašsko-Horní Vsacko